15 TEMMUZ BU MİLLET İÇİN ÇANAKKALEDEN FARKSIZDIR!!!

Çanakkale'de de böyle değil miydi? Bir tarafta bir avuç çapulcu, insanlıktan nasibini almamış acizler topluluğu, dönemin ileri gelen ülkelerinin maşası olmuş sözde alim bir grup...Diğer tarafta ise yüreği iman dolu, vatan sevgisini her şeyden daha fazla kalbinde taşıyan,mevzu vatan olunca ne can, ne mal,ne ana, ne ser ne de bacı gardaş düşünen, ''Ortada vatanım varsa imanım varsa , ondan gayrısı teferruat'' diyen mazisi kahramanlarla, kahramanlık destanlarıyla dolu bir millet.

Ama ne hainin, ne maşanın, ne kuklanın, ne de kuklacıların, kısacası bu milletin bu milletten gayrı dostu yoktur ya hani, işte bu milletten gayrıların hesap etmediği, daha doğrusu edemediği şeyler vardı her zaman ki gibi. Tarih tekerrürden ibarettir ya hani, bu millet kolay boyun eğmez ya hani, vatanı savunurken silah denilen şey uçak değil, savaş gemisi değil, füze değil,tank,mermi bomba hiç değil ya hani...İşte bu millet bir kez daha kanıtladı bunu... Yaşayarak ve yaşatarak kanıtladı... Çanakkale'de olduğu gibi, Sakarya da olduğu gibi, yine tüm dünya ,merakla ve dört gözle bu milletin eğilmesini diz çökmesini hatta yok olup gitmesini beklerken kanıtladı... Hainin uçağına, tankına, tüfeğine en etkili silahını kullanarak kanıtladı... Kefenini giydi, abdestini aldı, kıldı namazını, anasından serinden aldı helalliğini ve Mehmet Akif'inde dediği gibi siper etti gövdesini, imanını, canını, kanını, malını...Kanının , terinin ve dermanının son zerresine kadar.

Hain ne bilsin ki iman nedir? Vatan sevgisi nedir? Cihat olunca mevzu bahis vatan olunca bu milletin yumruğunun sessiz kalmayacağını, millete uzanan elleri teker teker kırıp atacağını hesap etsin. Edemezler çünkü onlar gayrılar. Bu milletten ayrılar.. Bilmezler ki mevzu vatan olunca bu millete ne hesap etmek, ne plan yapmak, ne düşmanlık etmek, hele hele hainlik yapmak işlemez. Bu millet mermiye de kafa atar. Haine de kafa atar..Çünkü bu milletin gözü mevzu vatanken bir vatanı görür..Birde vatanına, namusuna el uzatmaya kalkan haini görür, düşmanı görür...İşte o an geldiğinde o saf, temiz, yüreği iman dolu vatan aşkı dolu insan selinin yumruğunu kafasında hisseder o hainler topluluğu...Neticede de tüm dünya bir kez daha görür Türkün 1071 Malazgirt'teki ,1453 İstanbul'daki, 1915 Çanakkale'deki , 1921 Sakarcadaki Türkün ta kendisi olduğunu..Sene 2016 olsa ne olur...Biz yine hep aynı neslin evlatları, yine aynı neslin torunlarıyız. Bin yıllar geçse de ne bu kan değişir ne kahramanlar ne de kahramanlıklar. Değişmeyen tek gerçek Türkün Vatan Sevgisi,Bayrak Sevgisi,Millet Sevgisi..

Kısaca ve özetle 15 temmuz Bu Millet için Çanakkale'den farksızdır. Nasıl ki yıllardır unutmuyoruz. Sadece 15 temmuzlarda 18 martlarda değil bu vatan toprağına ayak bastığımız hiçbir vakitte ne 15 Temmuz Şehitlerimizi ne de geçmiş hiçbir şehidimizi unutmayacağız. Sizler olduğunuz için bizlerin ve bizim evlatlarımızın bir vatanı var. Rahat uyuyun. Bu vatanda sizden çok var. Sizler atalarımızın emanetine çok iyi sahip çıktınız sıra bizlerde..Sizlerin emanetine de biz sahip çıkacağız.

Hepinizi minnetle anıyoruz. Mekanınız cennet olsun..

Allah yolunda öldürülenlere “ölüler” demeyin. Bilakis onlar diridirler, fakat siz hissedemezsiniz. (Bakara 154)


Kurum Öğretmeni

Taner BİLEN

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

EMİRDAĞ AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. ------> Web Master: ESRA BİRHAN